Nöral Terapi

Nöral terapi, kronik ağrı tedavisi için güvenli ve etkili bir terapidir. Ancak bundan daha da fazlası, nöral terapi, sindirim sorunlarından adet düzensizliklerine ve çok daha fazlasına kadar otonom sinir sistemi ile ilgili durumlar için çeşitli faydalar sunan harika bir tamamlayıcı tekniktir.

Nöral Terapi
Nöral Terapi

Nöral terapi tedavisi sırasında, bu anormal hücrelere elektrik yüklerini normalleştiren bir lokal anestezik (genellikle prokain veya lidokain) enjeksiyonu yapılır. Bu, hücresel işlevi iyileştirir ve toksinlerin hücrelerden ayrılmasına ve gerekli besin maddelerinin girmesine izin vererek sistemi stabilize etmeye yardımcı olur. Bu, o bölgedeki ağrıyı azaltır ve hücrelerin iyileşme yeteneğini geri kazandırır.

Genellikle cilt yüzeyinin hemen altındaki deri altı dokusuna çok ince bir iğne ile nöralterapi enjeksiyonu yapılır. Anestezi bir akupunktur noktasına, sinire, yara izine, beze veya başka bir tetik noktasına enjekte edilir. Bazı durumlarda, yaygın bir ağrı alanını kapatmak için bir dizi enjeksiyon da kullanılabilir.

Bazen, girişim alanının konumuna ve vücudun doğal akışını yeniden sağlamak için neyin gerekli olduğuna bağlı olarak daha derin bir enjeksiyon gerekebilir. Yara dokusu enjekte edildikten sonra, otonom sinir sisteminin stabilizasyonunu teşvik etmek için bir damara az miktarda anestezik de enjekte edilebilir.