Küme Tipi Baş Ağrıları

Küme baş ağrıları , bir seferde haftalar veya aylar boyunca her gün nispeten kısa ama çok ağrılı bir dizi baş ağrısıdır . İlkbahar veya sonbaharda olduğu gibi her yıl aynı zamanda küme tipi baş ağrıları ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, insanlar genellikle küme baş ağrılarını alerji semptomları veya iş stresi ile karıştırırlar. Halbuki öyle değildir.

Küme Tipi Baş Ağrısı
Küme Tipi Baş Ağrısı https://www.instagram.com/migrendoktorum adresinden izleyebilirsiniz.

Uzmanlar bunlara neyin sebep olduğunu bilmiyorlar, ancak yüzünüzdeki bir sinir devreye girer ve gözlerinizin birinde yoğun bir ağrıya neden olur . O kadar kötü bir ağrıdır ki çoğu insan hareketsiz oturamaz ve bir atak sırasında sıklıkla kendini yürümek zorunda hisseder. Küme baş ağrıları migrenden daha şiddetli olabilir , ancak genellikle o kadar uzun sürmez.

Bunlar, 1000 kişiden birinden daha azını etkileyen en az görülen baş ağrısı türüdür. Erkeklerde görülme sıklığı kadınlara oranla daha fazladır. Genellikle 30 yaşından önce başlar . Küme baş ağrıları aylar veya yıllar boyunca tamamen ortadan kaybolabilir (buna remisyona girmek denir), ancak herhangi bir uyarı olmadan küme tipi baş ağrıları tekrar geri gelebilir.

Küme Tipi Baş Ağrısı Tedavimiz Tedavi Solüsyonu enjeksiyonları ile belirlenen noktalara Dr. Ahmet DALMIZRAK tarafından uygulanmaktadır. Tedavinizin öncesinde ve tedavi sürecinde sizinle sadece Uzm. Dr. Ahmet Dalmızrak ilgilenmektedir.